Pasirinkite savo biblioteką
2020-09-14,      Naujienos

Filmo „Ypatingieji“ vakaras

REGISTRACIJA SUSTABDYTA

Senamiesčio kino klubas kviečia į filmo „Ypatingieji“ peržiūrą, kuri vyks rugsėjo 23 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18.

Renginys nemokamas, būtina registracija tel. (8 37) 22 04 61 arba el. p. jaunimas@kaunas.mvb.lt.

Olivier Nakache ir Érico Toledano filme „Ypatingieji“ (Hors normes, 2019) jautriai ir su humoru pasakojama apie autizmo sindromą turinčius žmones ir santykį su jais. Vieną iš pagrindinių vaidmenų atliko puikus prancūzų aktorius Vincentas Casselis.

Po filmo premjeros premjeros, pilnutėlė Kanų filmų festivalio didžioji salė ištisas 5 minutes plojo atsistojusi, šluostėsi ašaras ir kvatojo vienu metu – šitaip buvo sutiktas ir įvertintas naujausias „Neliečiamųjų“ (Intouchables) režisieriaus darbas „Ypatingieji“ – savo mintimis, gilumu ir nepakartojamu humoru pranokstantis pirmąjį!

Bruno ir Malikas (aktoriai Vincent Cassel ir Reda Kateb) jau dvidešimt metų dirba su autizmo sindromą turinčiais žmonėmis, daugiausia vaikais. Jie susiduria su daugybe iššūkių: šis sindromas (ypač lengvesnės jo formos) toli gražu ne visuomet patenka į oficialias medicinos programas, o sveikatos draudimą turintys „ypatingieji“ irgi ne visuomet gauna tiek ir tokios pagalbos, kokios jiems reikia.

Stengdamiesi suteikti trūkstamą paramą, Bruno ir Malikas į savo programą įtraukia ir jaunuolius iš socialiai sudėtingų šeimų: įgiję reikiamų įgūdžių, šie tampa autizmo sindromą turinčių žmonių slaugais, globėjais ir bičiuliais. Filmo veikėjai susiduria su daugybe iššūkių ir pribloškiančių atradimų ir tampa visas kliūtis nugalinčio gerumo liudininkais.

Prancūzų kino kūrėjai Olivier Nakache ir Éric Toledano kartu dirba jau ketvirtį amžiaus – nuo 1995-ųjų. Bičiuliai ne tik režisuoja, bet ir rašo scenarijus savo filmams. Be kelių trumpametražių juostų, jų filmografijoje šeši pilno metražo filmai, iš kurių garsiausias, be abejo, yra „Neliečiamieji“.

„Neliečiamuosiuose“ su neprilygstamu humoru ir lengvumu papasakoję paralyžiuoto žmogaus ir jo pagalbininko istoriją, O. Nakache ir É. Toledano „Ypatinguosiuose“ nagrinėja ne ką lengvesnę temą – autizmą. Kaip ir „Neliečiamieji“, šis filmas taip pat paremtas faktais. Bruno prototipas realiame gyvenime – Stephane Benhamou – prieš daugybę metų rūpinosi režisieriaus É. Toledano šeimos nariu, turinčiu autizmo sindromą.

Filmas bus rodomas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Renginyje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Renginys fotografuojamas / filmuojamas.

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-09-24