Rugsėjo 7–spalio 31 d. Neries padalinyje, A. Stulginskio g. 61, veiks Faustos Kybartienės tapybos darbų paroda „Niekada nėra vėlu pradėti“. Parodos pristatymas vyks rugsėjo 18 d. 17 val. Renginyje dalyvaus lituanistė, Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė.
Autorė apie parodą:
„NIEKADA NĖRA VĖLU PRADĖTI! Šis šūkis jau tampa mano gyvenimo credo.
Ne taip seniai po ranka pakliuvo trumpas rašinys apie amerikiečių liaudies dailininkę Aną Meri Robertson Mozes, kuri tapyti pradėjo būdama 75 metų. Taigi pagalvojau – man tai tinka..! Kol dar nevėlu...
Svajonę tapyti, piešti turėjau visada, kiek save prisimenu. Galvojau net šią slaptą viltį įgyvendinti savo vaikuose, bet deja..., jie iki šiol dar tuo nesusidomėjo. Taigi, teko pačiai ryžtis ir pradėti!
Nors niekad neėmiau teptuko į rankas, buvau visada „šalia meno“. Taip jau lėmė gyvenimas, kad mano šeimos ir giminės beveik visos moterys baigusios kasdienius darbus, visada darė kažką gražaus – audė, mezgė, siuvinėjo. Buvo profesionalios tautodailininkės. Todėl ir man nesvetimi yra visi šie rankdarbiai. Užaugau tarp kalnų siūlų, raštų, audimo staklių, dažų ir spalvų. Tai buvo mano kasdienybė. Net ir rutina! Bet tapyti..!
Tapyti pradėjau neseniai ir ta pradžia buvo tikrai nedrąsi. Kad sumažinčiau nepasitikėjimą savimi, kad nereikėtų išradinėti dviračio, pirmiausiai nutariau pasimokyti Kauno A. Martinaičio dailės mokykloje. Pradžiamokslis užtruko ketverius metus. Metai, praleisti tarp Lietuvoje žinomų dailininkų, man įrodė, kad aš ne tik galiu tapyti, bet ir tai, kad šis užsiėmimas man teikia laimę ir begalinį malonumą, kad tapyba nėra tik trumpalaikis mano susižavėjimas.
Baigusi mokslus dailės mokykloje, toliau gilinuosi į tapybos subtilybes, bandau išsiaiškinti meno paslaptis VDA KF. Dalyvauju O. Karavajevo studijos pleneruose ir parodose.
Mano paveiksluose galima pamatyti, kas mane supa, kuo aš gyvenu, kas džiugina.
Ypač smagu tapyti gamtoje. Tik čia galiu matyti natūralių spalvų subtilumą, netikėtus spalvų derinius.
Kaip „jauna“ dailininkė vis dar ieškau ir bandau man naujas tapybos technikas, ieškau savojo „aš“.“
Tel. (8 37) 36 30 70.