Pasirinkite savo biblioteką
2019-09-06,      Naujienos

Ekskursija „Dingusių knygų pėdsakais“

Kokiuose pastatuose centre ir senamiestyje buvo įsikūrusi Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir kokias paslaptis jie slepia? Kuriame jų ir kokiomis aplinkybėmis buvo sunaikintas visas bibliotekos fondas? Ar išliko iš jo bent viena knyga ir kur ji? Kviečiame dalyvauti nemokamoje ekskursijoje ir susipažinti su kultūros paveldo pastatais, kuriuose kada nors veikė pagrindinė miesto biblioteka.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, įkurta 1925 m., yra viena seniausių savivaldybių viešųjų biblioteka Lietuvoje. Nuo įsteigimo, iki 1960 m., kol įsikūrė dabartiniame savo pastate, ji „keliavo“ po įvairius pastatus Kauno centre. Tarp jų – ir dabartiniai Ugniagesių rūmai, ir buvusio žydų banko patalpos, ir kiti įdomūs kultūros paveldo objektai.

Dabartinis centrinis Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos pastatas šiuo metu ruošiamas remontui. Tad prieš uždarymą kviečiame susipažinti su bibliotekos istorija, pakeliauti po pastatus, po kuriuos keliavo bibliotekos knygos, susipažinti su jų istorija ir miesto centre slypinčiais kultūros paveldo lobiais.

Ekskursiją ves turizmo koordinatorius-gidas Matas Toliušis.

Ekskursijos vyks rugsėjo 20 ir 25 d. 18 val.

Dalyvavimas nemokamas, kviečiame registruotis el. paštu monika.straupyte@kaunas.mvb.lt

Paskutinėje apsilankymo vietoje ekskursijos dalyvių lauks kava, kuria vaišina Caffeine LT. Jei turite galimybę, kviečiame atsinešti savo daugkartinį puodelį kavai.

Ekskursija „Dingusių knygų pėdsakais“ skirta Laikinosios sostinės atminimo metams ir Europos paveldo dienoms „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“.

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-07-14