Pasirinkite savo biblioteką

Eigulių padalinys

Neformaliojo švietimo būrelio „Gudručiai“ veikla Eigulių bibliotekoje vyko 2016 m. antrą pusmetį pagal NVŠ programą „Knygos pasaulis mano piešiniuose“. Veikloje dalyvavo 9 vaikai nuo 8 iki 12 metų. Užsiėmimai vyko kartą per savaitę po dvi akademines valandas.

Užsiėmimų metu „Gudručiai“ kalbėjosi apie mėgstamus rašytojus, knygų personažus, skaitė knygų ištraukas, sprendė kryžiažodžius, piešė, gamino popierines gėles, iš senų knygų darė paslapčių dėžutes, o Velykoms – velykines dekoracijas.

Išskirtinai įdomiai buvo paminėta tarptautinė gimtosios kalbos dieną: buvo kalbama apie lietuvių kalbos kilmę, vaikai skaitė smagius tarmiškus tekstus, spėliojo tarmiškų žodžių reikšmes, patys pateikė pavyzdžių.

Balandžio mėnesį „Gudručiai“ mokėsi pristatyti knygas, kalbėjo apie ekologiją, atliekų rūšiavimą – kaip visi gali prisidėti prie švarios ir saugios aplinkos. Daugiausiai kruopštumo ir kantrybės vaikai skyrė kvepiančiam kavos medeliui, kuriuo pradžiugino savo mamas Motinos dienos proga.

Buvo paminėta Europos diena, kurios metu vaikai kalbėjosi apie bendraamžių gyvenimą kitose Europos sąjungos šalyse. Daug dėmesio skirta saugiam, kultūringam elgesiui internete, asmeninių duomenų apsaugai.

Vaikams labai patiko tema „Kaunas laikų kaitoje“. „Gudručiai“ skaitė, žiūrėjo fotografijas ir gamino atvirukus su spalvotu smėliu Kauno gimtadienio proga. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga vaikai žiūrėjo video medžiagą apie vaikų problemas skurdžiose šalyse, apie UNICEF veiklą, buvo diskutuojama, kaip Lietuvos visuomenė gali pagelbėti šiems vaikams. Skaitydami Jonathan Collins knygą „Malio ir Kilos nuotykiai“ vaikai mokėsi būti geresni ir draugiškesni vienas kitam.

Birželio mėnesio užsiėmimai jau dvelkė atostogomis. Vaikai gamino stalo žaidimą, kūrė jam užduotis, ieškojo atsakymų, žaidė. Užsiėmimų pabaigą vainikavo išvyka į Kauno VDU botanikos sodą, kur vyko skaitymų „Vasara su knyga“ renginys. Vaikai klausėsi aktorės skaitomos Annos Saksės knygos „Pasakos apie gėles“ ištraukų bei susipažino su sodo augmenija.

nvš-eiguliai

Save

Save

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-02-14