Eigulių padalinys

Neformaliojo švietimo būrelio „Gudručiai“ veikla Eigulių bibliotekoje vyko 2016 m. antrą pusmetį pagal NVŠ programą „Knygos pasaulis mano piešiniuose“. Veikloje dalyvavo 9 vaikai nuo 8 iki 12 metų. Užsiėmimai vyko kartą per savaitę po dvi akademines valandas.

Užsiėmimų metu „Gudručiai“ kalbėjosi apie mėgstamus rašytojus, knygų personažus, skaitė knygų ištraukas, sprendė kryžiažodžius, piešė, gamino popierines gėles, iš senų knygų darė paslapčių dėžutes, o Velykoms – velykines dekoracijas.

Išskirtinai įdomiai buvo paminėta tarptautinė gimtosios kalbos dieną: buvo kalbama apie lietuvių kalbos kilmę, vaikai skaitė smagius tarmiškus tekstus, spėliojo tarmiškų žodžių reikšmes, patys pateikė pavyzdžių.

Balandžio mėnesį „Gudručiai“ mokėsi pristatyti knygas, kalbėjo apie ekologiją, atliekų rūšiavimą – kaip visi gali prisidėti prie švarios ir saugios aplinkos. Daugiausiai kruopštumo ir kantrybės vaikai skyrė kvepiančiam kavos medeliui, kuriuo pradžiugino savo mamas Motinos dienos proga.

Buvo paminėta Europos diena, kurios metu vaikai kalbėjosi apie bendraamžių gyvenimą kitose Europos sąjungos šalyse. Daug dėmesio skirta saugiam, kultūringam elgesiui internete, asmeninių duomenų apsaugai.

Vaikams labai patiko tema „Kaunas laikų kaitoje“. „Gudručiai“ skaitė, žiūrėjo fotografijas ir gamino atvirukus su spalvotu smėliu Kauno gimtadienio proga. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga vaikai žiūrėjo video medžiagą apie vaikų problemas skurdžiose šalyse, apie UNICEF veiklą, buvo diskutuojama, kaip Lietuvos visuomenė gali pagelbėti šiems vaikams. Skaitydami Jonathan Collins knygą „Malio ir Kilos nuotykiai“ vaikai mokėsi būti geresni ir draugiškesni vienas kitam.

Birželio mėnesio užsiėmimai jau dvelkė atostogomis. Vaikai gamino stalo žaidimą, kūrė jam užduotis, ieškojo atsakymų, žaidė. Užsiėmimų pabaigą vainikavo išvyka į Kauno VDU botanikos sodą, kur vyko skaitymų „Vasara su knyga“ renginys. Vaikai klausėsi aktorės skaitomos Annos Saksės knygos „Pasakos apie gėles“ ištraukų bei susipažino su sodo augmenija.

nvš-eiguliai

Save

Save

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Dizainas be pavadinimo (91)

Kūrybinės dirbtuvės „Adventinio vainiko pynimas“

Gruodžio 11 d. 14 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A, vyks kūrybinės dirbtuvės „Adventinio vainiko pynimas“.  Registracija telefonu ...
Juostos web etnosodas

Tradicinių juostų dirbtuvės

Kviečiame į tradicinių juostų dirbtuves, kurios vyks gruodžio 11 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24. Iš praeities ...
žaislotekos gimtadienis web

Žaislotekos gimtadienis. Grupės „Knygų vaikai“ koncertas

Pirmoji Kaune Žaisloteka švenčia penktąjį gimtadienį! Kviečiame jį paminėti nuotaikingame grupės „Knygų vaikai“ koncerte, kuris vyks gruodžio 9 d. 14 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios ...
Etnosodas šienas web

Elnio iš šieno dirbtuvės

Kviečiame į elnio devyniaragio iš šieno ir žolynų dirbtuves, kurios vyks gruodžio 16 d., šeštadienį, 11 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-12-06