2022-04-26,      Naujienos

Bibliotekos atstovė paskelbta geriausia jaunąja Lietuvos bibliotekininke

Balandžio 25 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko oficialus Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas. Renginio metu Kultūros ministras Simonas Kairys paskelbė geriausius 2021 m. bibliotekininkus. Geriausia jaunąja bibliotekininke pripažinta Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos l. e. p. Kultūros vadybos skyriaus vedėja Monika Straupytė. 

S. Kairys pažymėjo, kad Kultūros ministerijos apdovanojimai įteikiami pažangiausiems, iniciatyviausiems ir kūrybingiausiems praėjusių metų bibliotekininkams kaip pagarbos ir dėkingumo ženklas, o kartu kaip paskata visai bibliotekininkų bendruomenei plėtoti bibliotekų pažangos procesus.

„Neįmanoma pervertinti bibliotekininko darbo svarbos, o ypač šiandien, informacinių grėsmių akivaizdoje, kai koncentruotas patikimos informacijos šaltinis yra tiesiog gyvybiškai reikalingas. Naudodamasis proga nuoširdžiai dėkoju visai bibliotekininkų bendruomenei, kuri yra viena iš stipriausių kultūros grandžių Lietuvoje, įrodžiusi tai ir veikdama sudėtingomis pandemijos sąlygomis, ir šiuo itin sunkiu metu. Linkiu tolesnių prasmingų iniciatyvų, veržlaus, energingo judesio pirmyn ir supratimo, kad biblioteka taip pat yra patriotiškumo ir demokratinių vertybių puoselėjimo židinys“, – kalbėjo kultūros ministras.

Atsižvelgus į Lietuvos bibliotekų tarybos rekomendacijas geriausio 2021 metų bibliotekininko vardas suteiktas ir premija skirta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Projektų valdymo skyriaus vadovei Giedrei Čistovienei, geriausio bibliotekos vadovo – Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Loretai Aleknienei, geriausio jaunojo bibliotekininko – laikinai einančiai Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kultūros vadybos skyriaus vedėjos pareigas Monikai Straupytei.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame renginyje sveikinimo kalbas taip pat sakė jos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, parodytas Ukrainos bibliotekų asociacijos pirmininkės Oksanos Bruy sveikinimo ir padėkos už paramą vaizdo įrašas. Taip pat parodytas Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės globėjos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen sveikinimas ir paskelbtos jos padėkos bibliotekininkams.

Nacionalinė bibliotekų savaitė pažymima gausiais bibliotekų renginiais visoje Lietuvoje. Šiais metais ji dedikuota tvarumo temai. Tvarumas bibliotekoms reiškia įvairiausių formų veiklas, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai ir gerovei, elgiantis ekonomiškai ir etiškai teisingai.

LR Kultūros ministerijos inf. 

Vygaudo Juozaičio (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) nuotr. 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Naujos knygos 2023 lapkritis web

Naujos knygos bibliotekoje

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje gauti nauji leidiniai. Juos galite rasti ČIA. Atlikdami leidinio paiešką portale ibiblioteka.lt sužinosite, kuriame artimiausiame bibliotekos skyriuje / padalinyje jį galite užsisakyti ar rezervuoti. ...
Šančiai pastatai

Šančių bibliotekos istorija nuotraukose

Šančių biblioteka (Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys) šiemet mini savo 100 metų jubiliejų. Per pirmuosius gyvavimo dešimtmečius bibliotekai savo buvimo vietą teko keisti ...
Jotvingių mišios web

Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ pristatymas

Kviečiame į Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ sutiktuves, kurios vyks gruodžio 4 d. 17.30 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57.   Renginyje ...
3d kalėdos

Dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“

Gruodžio 6 d. 12 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vyks dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“. Užsiėmimo dalyviai specialia programa galės ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-11-28