Pasirinkite savo biblioteką
2020-03-23,      Naujienos

Bibliotekos 3D spausdintuvu gaminami rėmeliai medikų apsauginiams skydams

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir savo turimu 3D spausdintuvu gamina rėmelius medikų apsauginiams skydams.

Biblioteka jau kurį laiką naudoja inžinerinį paketą, kurio pagalba supažindina mažuosius bibliotekos lankytojus su įvairiomis aukštosiomis technologijomis, tarp kurių – ir 3D spausdintuvas. Šis spausdintuvas bibliotekoje naudojamas tiek edukacijoms, tiek ir daiktų spausdinimui iš lankytojų atsineštų brėžinių. Šiuo, karantino, metu 3D spausdinimo paslauga laikinai neteikiama ir spausdintuvas laisvas. 

Bibliotekos atstovai, suprasdami situacijos rimtumą ir reaguodami į medikams reikalingų apsauginių priemonių trūkumą, mielai prisidėjo prie iniciatyvos ir pradėjo bibliotekos turimu 3D spausdintuvu bei medžiagomis spausdinti medikams skirtus laikiklius apsauginiams skydams.

Šio projekto ėmėsi IT specialistai Šarūnas Ašmantas ir Tadas Žalionis. Jie apie iniciatyvą sako: „Kritinės situacijos visada suvienija žmones ir atskleidžia geriausias jų savybes. Todėl pasaulyje atsirado daug iniciatyvų, kurios stengiasi padėti stabdyti viruso plitimą, iki tol, kol pramonės, gaminančios apsaugos priemones, pajėgumai pavys laiką. Patys pažeidžiamiausi žmonės yra tie, kurie stovi priešakinėse kovos su virusu pozicijose, tai yra gydytojai. Deja, jie liko visiškai be reikiamų priešvirusinių „šarvų“. Mūsų biblioteka, kaip ir daugelis kitų neabejingų organizacijų ir žmonių, stengiasi pagelbėti gydytojams, iki pramonė sugebės juos aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis.“

Bibliotekoje atspausdinti rėmeliai bus suporuojami su apsauginiais skydais ir bekontakčiu būdu perduodami Kauno regiono gydymo įstaigoms. Jie gaminami laikantis visų saugumo reikalavimų: dėvint pirštines, atliekant dezinfekciją ir kt.

 

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-04-08