2020-03-23,      Naujienos

Bibliotekininkai rekomenduoja: kokias e. knygas skaityti?

Kviečiame susipažinti su Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos darbuotojų knygų rekomendacijomis. Šiame sąraše, kurį nuolat papildysime, pateiksime bibliotekininkų ir kitų bibliotekos darbuotojų mylimiausių knygų penketukus, o visas rekomenduojamas knygas galima rasti ir nemokamai skaityti elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje, portale ibiblioteka.lt ar kitose platformose. 

•••••

Rekomenduoja Simona Montvidaitė-Dirmienė, vyresn. bibliotekininkė:

 1. Icchokas Meras „Lygiosios trunka akimirką“. Didžiausias mano atradimas „Vyturio“ bibliotekoje! Žydo Izaoko pasakojama jo šeimos ir artimųjų istorija žaidžiant šachmatų partiją su didžiausiu priešu, kurio rankose daugybė gyvybių. O kiek laiko tu sugebėtum išlaikyti lygiąsias?
 2. Guy de Maupassant „Mielas draugas“. Prancūzų klasika! Aukštuomenės numylėtinis lipa per draugų galvas, kad turėtų viską: moterų, privilegijų ir valdžią, tačiau kada nors visiems ir už viską tenka mokėti. Knyga patiks visiems Honore de Balzaco gerbėjams.
 3. Arthur Conan Doyle „Geriausios Šerloko Holmso ir daktaro Džono V. Vatsono istorijos“. Neabejotinai vieni geriausių kada nors pasaulyje parašytų detektyvų (antroje vietoje – Agatha Christie)! Mažai kraujo, daug intrigos, senovės Londonas ir ilgos šiugždančios damų suknelės...Viena tų knygų, kurias skaičiau ir skaitysiu ne kartą.
 4. Laura Sintija Černiauskaitė „Benedikto slenksčiai“. Pirmą klasę baigusį Beną mama autobusu atveža į mišką, kurio slėnyje vos kelios sodybos. Parodo artimiausią trobą tarp kreivų obelų: „Čia gyvena tavo tėvas“, ir paragina jį toliau eiti vieną. Puiki knyga ne tik moksleiviui!
 5. Fiodoras Dostojevskis „Nusikaltimas ir bausmė“. Jau turbūt pastebėjote, kad mano literatūrinis skonis šiek tiek „naftalininis“, bet nieko negaliu padaryti – klasikai prirašė tiek šedevrų, kad jų dviem gyvenimams užtektų... Taigi – šedevrų šedevras „Nusikaltimas ir bausmė“ – senovės Rusijos vaizdai, nuostabiai sukurtas Raskolnikovo paveikslas bei tokia įtampa, kad, jei galėtum, pats visą kaltę prisiimtum.

Visas šias knygas rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje. Prisijungimo kodą galite gauti paskambinę tel. 8 617 80 480 darbo dienomis 9–17 val.

•••••

Rekomenduoja Asta Meiliūnaitė-Gudaitienė, Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo sk. vedėja:

 1. Nora Roberts „Apsėdimas“. Tai detektyvas, kurį skaitydama pajutau tikrą „apsėdimą“ kuo greičiau perskaityti ir sužinoti visas pagrindinės veikėjos Naomės paslaptis.
 2. Sandra Brown „Pavydas“. Ši rašytoja man patinka tuo, kad sugeba savo kūryboje suderinti detektyvinę liniją, meilės istoriją, erotines scenas bei išlaiko paslaptį ir intrigą iki paskutinio puslapio.
 3. Daniela Sacerdoti „Saugok mane“. Lengvai skaitomas, jautrus, moteriškas romanas apie meilę, praradimus ir susitaikymą su lemtimi.
 4. Becca Fitzpatrick „Plikledis“. Knyga, skirta paaugliams, bet tinka kiekvienam, kuris nori įtempto siužeto, daug paslapčių, išgyvenimo dramos, veiksmo ir trupučio romantikos.
 5. Nicholas Sparks „Amžinai tavo“. Graži, romantiška, jautri istorija, priverčianti susimastyti apie gyvenimo užgaidas ir likimo galią.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Edita Šilakauskienė, Jaunimo, meno ir muzikos skyriaus vedėja:

 1. Šatrijos Ragana „Vyšnios“. Visų vaikystėje skaitytas kūrinys, bet pažvelkite į jį dabar, suaugusio žmogaus akimis. Mergaitės dėmesį patraukia krautuvėje esančios vyšnios, ji paima dvi, drauge kabančias... Ir mintys nuklysta į vasarą, įsisvajoji apie vyšnias, bet kartu tai apysaka apie pareigas ir pasirinkimus, labai aktualius šiais laikais. Jei patiks, paskaitykit ir kitas Šatrijos Raganos knygas, esančias „Vyturio“ bibliotekoje.
 2. Jurgis Kunčinas „Baltųjų sūrių naktis“. Autorius knygoje rašo apie savo gyvenimą nedideliame Dzūkijos miestelyje, apie jaunystės nuoskaudas ir šventes. Ar prisimenate savo mokyklų dulkinus kiemus, pirmąją meilę, pralaimėtas futbolo rungtynes, – visa tai buvo ir mūsų gyvenime, ir dar daugiau buvo. Skaitykite Kunčiną ir mėgaukitės sodria ir vaizdinga jo kalba.
 3. Jerome K. Jerome „Trise valtimi neskaitant šuns“. Turbūt smagiausia visos šios virtualios bibliotekos knyga. Tai britiško humoro pilnas pasakojimas apie tris džentelmenus, keliaujančius Temzės upe. Kartu su jais keliauja savitą požiūrį į gyvenimą turintis šuo. Kadangi visi džentelmenai yra didžiai kompetentingi ir patyrę, irkluoti nelabai yra kam, o knygos pabaigoje imi tikėti, kad labiausiai kelione mėgavosi foksterjeras Monmorensis.
 4. George Orwell „Gyvulių ūkis“. „Vyturio“ bibliotekoje jį rasite anglų kalba: George Orwell „Animal Farm“. Tai bus puiki galimybė pasitobulinti savo literatūrinę anglų kalbą skaitant, kaip gyvuliai sukėlė perversmą fermerio ūkyje, nusprendę kad žmogus yra blogis. Ir pradeda gyvuliams vadovauti kiaulės...
 5. Mary Mapes Dodge „Sidabrinės pačiūžos“. Ši knyga vaikams, bet mielai ją skaičiau ir pati. Olandija – kanalų šalis, o užšalęs vanduo juose – puiki čiuožykla vaikams. Jų akimis rašytoja išraiškingai vaizduoja paprastą olandų šeimą, jos vargus bei džiaugsmus. Vaikų fantazija įaudžia gausybę įdomių smulkmenų apie Olandiją, jos gamtą ir istoriją. Ir, žinoma, kaip gi be varžybų ir laimingos pabaigos.

Visas šias knygas rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje. Prisijungimo kodą galite gauti paskambinę tel. 8 617 80 480 darbo dienomis 9–17 val.

•••••

Rekomenduoja Rasa Aleknienė, vyresn. bibliotekininkė:

 1. Liz Nugent „Išnarplioti Oliverį“. Šioje knygoje dėmesio centras yra Oliveris ir jo tamsi asmenybė, atskleidžiama iš kelių skirtingų žmonių perspektyvos. Skaitydamas Oliverio istoriją pradedi suprasti, kaip vaikystės išgyvenimai ir patirtys paveikia tolimesnius sprendimus gyvenime. Nuostabi knyga apmąstymams.
 2. Dinah Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona“. Čia iš tų knygų kur skaitai ir negali atsitraukti. Joje daug meilės, intrigų, paslapčių ir džiaugsmo. Knyga paliko dviprasmiškus jausmus: vienu metu ir įtraukė ir erzino. Bet taip tik dar įdomiau J
 3. Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų“. Viskas vyksta 1941 m. Šioje knygoje pasakojama jaunos merginos ir jos šeimos gyvenimo istorija po to, kai vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir visos jos gyvenimo svajonės sudūžta. Tai istorija apie žmogaus gyvenimo trapumą, kai vieną dieną turi viską, o kitą dieną prarandi tai, kas brangiausia.
 4. Sandra Brown „Trintis“. Rekomenduoju Sandros Brown detektyvų gerbėjams. Siužetas įtemptas, pati istorija įtraukianti o svarbiausia, kad čia detektyvas su meilės žiupsneliu.
 5. Sharon Sala Komplektas „Devynios gyvybės“. O ši trilogija ramiam vakarui: įdomu, įtraukia, lengvai skaitosi. Rekomenduočiau laimingų pabaigų mėgėjams.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Asta Lastauskienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja:

 1. Stephan Pastis „Timis Nevykėlis“. Mano pavardė Nevykėlis. Timis Nevykėlis. Aš geriausios seklių agentūros mieste, o gal ir visoje šalyje, įkūrėjas, prezidentas ir valdybos pirmininkas. Stephan Pastis – komiksų serijos „Perlai kiaulėms“ kūrėjas, jo „Laris Stebuklų šalyje“ pateko į „New York Times“ sąrašą kaip perkamiausia knyga.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 2. Ana Frank „Dienoraštis“. Tai – vienas iškalbingiausių ir labiausiai jaudinančių holokausto liudijimų. Slapstydamasi nuo nacių Amsterdame su šeima ir draugais, Ana rašė dienoraštį nuo 1942 m. birželio 12 d. iki 1944 m. rugpjūčio 1 d. Ji mirė Bergen-Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 metais, nesulaukusi šešiolikto gimtadienio.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 3. Bram Stoker „Drakula“. 1897 m. pirmą kartą išleistas kūrinys iškart išsiskyrė iš to meto pasakojimų apie vampyrus. Arthuras Conanas Doyle’is rašė „jau daug metų neskaitęs nieko „demoniškesnio“, rašytoją gyrė net mama, sakydama, kad po „Frankenšteino“ nė viena kita knyga neprilygsta originalumu ir baisumu...“
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 4. Ignas Šeinius „Kuprelis“. Kupreliu jį pravardžiuodavo, nes jis turėjo dvi kupras: vieną krūtinėje, kitą nugaroje.Bet jis dėl savo pravardžiavimo nepyko.Kai kas norėdavo prie jo prisigerinti vadindavo jį Olesiu.Niekas nežinojo jo tikrosios pavardės ir metų.
  Knygą rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje.
 5. Erich Maria Remarque „Vakarų fronte nieko naujo“. Tai – viena iškiliausių ir populiariausių XX a. pasaulinės literatūros viršūnių, laikomas bene išraiškingiausiu „prarastosios kartos“ rašytojų manifestu ir įtaigiausiu kūriniu apie karą.
  Knygą rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje.

•••••

Rekomenduoja Vilma Pranauskienė, vyresn. bibliotekininkė:

 1. Christopher W. Gortner „Kotrynos Mediči išpažintis“. Šią knygą rekomenduoju istorinio romano gerbėjams, nes romantikos ir tyrų jausmų jame vargu ar galima rasti. Tai knyga, kurioje aprašoma tikrai kažkada gyvenusios, ryškios asmenybės Kotrynos Mediči istorija. Puslapis po puslapio skaitytojui atskleidžiama to meto aplinka, kur už jausmus svarbiau kova dėl valdžios, kur santuokos sudaromos dėl valtybės gerovės, o klasta ir išdavystės – teisėtos priemonės siekiant tikslų.
 2. Joël Dicker „Baltimorės knyga“. Tai knyga apie praeityje laimingos giminės istoriją, brolišką meilę ir griaunančią pavydo galią. Užvertus paskutinį puslapį dar ilgai neapleidžia mintys apie tai, kaip lengvai viską gali sunaikinti iš pirmo žvilgsnio nekaltas, pavydo sukeltas poelgis.
 3. Christina Baker Kline „Našlaičių traukinys“. Knyga, pasakojanti istoriją, prasidėjusią prieš devyniasdešimt metų. Istoriją apie beglobių vaikų, vežiojamų traukiniais po Ameriką, viltis surasti namus, apie naivų jų tikėjimą žmonių gerumu ir sudaužytas viltis.
 4. Jill Alexander Essbaum „Hausfrau“. Mėgstantiems gilesnes pschologines įžvalgas. Tai intymi, psichologiškai sudėtinga knyga apie moters, gyvenančios tobulame lyg atvirukas pasaulyje, savęs paieškas. Nors ši knyga gana sunki ir liūdna, tačiau ją užvertus dar ilgai neapleidžia mintys apie tai, kaip priimti sprendimai mus sukuria arba sunaikina.
 5. Cathy Kelly knygą „Mažo miestelio moterys“. Nenorintiems gilintis į vidines dramas, istorijos peripetijas ir išgyvenimus, siūlau šią šviesią, optimizmą įkvepiančią ir šiltą airių rašytojos knygą. Tai lengvas romanas apie draugystę, pagalbą viens kitam ir meilę. Bet kartais skaitytojams tokios literatūros ir norisi labiausiai.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Deimantė Drochnerė, vyresn. bibliotekininkė:

 1. Francesc Miralles, Hector Garcia „Ikigai. Ilgo ir laimingo gyvenimo paslaptys“. Puiki knyga. Gavau paskatinimą nekeisti kelio ir sekti savo „ikigai“. Knygoje yra daug gerų patarimų kaip palaikyti sveiką sielą, protą ir kūną. Aš džiaugiuosi, kad autoriai tik nurodo kryptis ir per daug neišsiplečia. Kas norės daugiau sužinoti apie tam tikrą sritį, pvz., jogą ar ciguną, tas galės pasisemti informacijos iš kitų šaltinių.
 2. Jerome K. Jerome „Trise valtimi (neskaitant šuns)“. Kas dar neskaitė, rekomenduoju perskaityti. Nors aprašomos situacijos kartais atrodo gana netikroviškos, tačiau su geru britišku humoru. Autorius nevengia poetizmo bei gerų bei gilių įžvalgų. Beje, perskaičius šį romaną pradėjau domėtis valčių kainomis. 🙂 
 3. Dalia Dilytė „Filosofo žmona“. Mano akimis, tai vienas geriausių lietuvių istorinių romanų. Gerai atskleistas romėnų gyvenimas, kai Romos imperiją valdė Neronas. Atrodo, kad knyga kalba to meto gyventojų lūpomis. Išties įtaigus kūrinys.
 4. Guzel Yakhina „Zuleicha atmerkia akis“. Puiki knyga, autorė tikra žodžio meistrė. Knygoje pasakojama apie Totorijos kaimo žmonių trėmimą į Sibirą. Kaip net ir sunkiausiose gyvenimo situacijose ieškoma bent krislelio vilties.
 5. Banana Yoshimoto „Virtuvė“. Paprasta, bet ne prasta knyga. Poetiškai parašyta istorija apie praradimus ir atradimus.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Ilona Gražina Paškevičiūtė, Šilainių padalinio vedėja:

 1. Spenser Johnson „Kas paėmė mano sūrį?“. Tai knyga, tinkanti kaip tik šiuo besikeičiančiu, pilnu nežinomybės laikotarpiu. Bet juk niekas nestovi vietoje ir visiems mums tenka susidurti su vis naujais iššūkiais, o į tai paprasčiau pažiūrėti mums padės knygos veikėjai.
 2. Jolita Herlyn „Angelai neverkia“. Knyga, kurią siūlau perskaityti kiekvienai moteriai. Mes skubame, lekiame, daug ko atsisakome, o knygos herojė Jurga mus priverčia susimąstyti ir į savo gyvenimą pažiūrėti naujai. Ne mirties baimė, ligos, pergyvenimai, o gyvenimo troškimai turi vesti mus į priekį.
 3. Verghese Abraham „Vienuolės paslaptis“. Knygoje randame meilės ir išdavystės, kelių kartų ir skirtingų kultūrų susidūrimą. Knyga labai įvairiapusė, nes tik perskaičius ją galima suprasti jos esmę.
 4. Gina Viliūnė „Vilniaus Madona“. Knyga tiems, kas mėgsta istorinius romanus, tik joje viskas persipina su detektyvo elementais. Iš XVI a. Vilniaus veiksmas atkeliamas į šių dienų gyvenimą. Perskaitę knygą praturtinsite ir savo istorines žinias.
 5. Santa Montefiore „Namas prie jūros“. Tai labai įtraukiantis, pilnas meilės paslapčių romanas. Skaitydami pradedame kelionę po ankstesnę Italiją, o vėliau atsirandame šių dienų Anglijoje.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Snieguolė Šliavaitė, vyresn. bibliotekininkė:

 1. Jurga Lago „Liucija“. Knyga apie gyvenimo stalčiukus, geresnes mūsų versijas ir vienuolika pasaulio stebuklų. Knyga pilna kasdienybės stebuklų. Skaitant gali šypsotis širdimi, o ir kas gi nenorėtų geresnės savęs versijos .
 2. Fredrik Bachman „Gyveno kartą Uvė“. Nebanalus pasakojimas su gera humoro doze apie rimtus dalykus: mirtį, vienatvę, meilę, draugystę.
 3. Herbjorg Wassmo „Dinos knyga“ (1-oji trilogijos apie Diną knyga), Kitos dalys: „Laimės Sūnus“, „Karnos kraitis“. Gyvenimas ir mirtis, blogis ir stiprybė, ir galinga meilė, taip pat pavydas ir giminystės saitai, visa tai neapsakomai stipriai aprašyta puikios ir populiarios norvegų rašytojos.
 4. Jo Nesbo „Tarakonai“. Skandinaviškojo detektyvo karaliaus kūrinys. Detektyvo mėgėjams žinomo inspektoriaus Hario Hūlės narpliojama byla Bankoke.
 5. Marianne Power „Kaip aš gelbėjau savo gyvenimą“. Lengvas laisvalaikio skaitinukas apie tai, kur mus gali nuvesti nuolatinės savęs ugdymo paieškos. Ar tikrai lengvas tas kelias ir tik geri rezultatai už įdėtas pastangas.

Knygos vaikams ir paaugliams: 

 1. Selemonas Paltanavičius „Maži ežiuko sapnai“. Autorius, daugiausia rašantis apie gamtą, pasakoja daug gražių istorijų ir dideliam, ir mažam. Nuostabaus grožio iliustracijos!!! Labai lengvai skaitosi, pasakos aiškios ir suprantamos mažyliams.
 2. Kęstutis Navakas, Marija Smirnovaitė „Žvėreliai mokosi draugauti“. Tikrai graži knygelė apie draugystę. Smagu skaityti, ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Turiningos iliustracijos .
 3. Vilhelmas Haufas „Pasakos“. Šio autoriaus kūryba iki šiol jaudina mažųjų skaitytojų širdis. Pasakų pasaulyje džiaugsmingai lankosi viso pasaulio vaikai. Jakobas, paverstas negražiu ilganosiu nykštuku, viską iškentęs, pasidaro geras ir rūpestingas, ir tada užkeikimas dingsta („Nykštukas Nosis“), Mažojo Muko istorija, mokanti gėrio ir dėkingumo... Ir dar daug kitų.
 4. Kristina Gudonytė „Blogos mergaitės dienoraštis“. Pirmiausia šią knygelę labai rekomenduoju tėvams, kurie pamiršo savo išdaigas ir nori, kad jų vaikai būtų tik geri, ir elgtųsi pagal tėvų norą. O išdykę paaugliukai, manau, susidomėję perskaitys knygą per dieną.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Daiva Stankevičienė, „Berželio“ padalinio vedėja

 1. Lisa Wingate „Kol nepriklausėme jums“. Pribloškiantis pasakojimas, paremtas tikrais faktais. Apie šiuos prieš keletą dešimtmečius anapus Atlanto nutikusius įvykius mūsų šalyje retas kuris yra girdėjęs. Vaikų teisė augti su savo tėvais – visais laikais ir visose kultūrose aktuali tema. 
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 2. Isabelle Broom „Metai ir viena diena“. Šilta, nuotaikinga ir jaudinanti istorija apie meilę ir gyvenimą Prahoje – viename romantiškiausių Europos miestų. Trys moterys, trys likimai. Galimybė neakivaizdžiai pakeliauti po Prahą.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 3. Gisela Pou „Vynuogynų tyla“. Ši knyga – tai ne tik audringų išgyvenimų ir slaptų aistrų pažymėta vienos galingos šeimos, vyndarių dinastijos istorija, bet ir nepaprastai spalvinga kelionė į legendinio kataloniško putojančio vyno – kavos – pasaulį.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 4. Laura Sintija Černiauskaitė „Benedikto slenksčiai“. Tai skaudi ir viltinga knyga apie jauno žmogaus brandą, jo siekius ir netektis.
  Knygą rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje.
 5. Rimantas Černiauskas „Vaikai ir vaiduokliai“. Tai smagių istorijų knyga vaikams, kurie domisi neįprastais pasakojimais, nuotykiais.
  Knygą rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje.

•••••

Rekomenduoja Dangira Zdanienė, Neries padalinio vedėja

 1. Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“. Nors romanas pirmą kartą išleistas prieš 60 metų, jis aktualus ir šiandien. Knygos veiksmas vyksta JAV tarpukario laikotarpiu. Visi įvykiai pasakojami mergaitės Džinos, Paukštelio, akimis. Jos inteligentiškas tėvas advokatas gina juodaodį, susidūrusį su baltaodžių šmeižtu. Tai knyga apie toleranciją, draugystę, meilę, šeimos vertybes, tėvo ir vaikų santykius. Puikus romanas, be jokios abejonės tinkantis visai šeimai.
  Knygą rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje.
 2. Laura Sintija Černiauskaitė „Kvėpavimas į marmurą“. Tai romanas apie problemiško vaiko gyvenimą jį įsivaikinusioje šeimoje. Kartu tai skausminga šeimos drama, pasakojanti apie vyro ir moters santykius, sudėtingą vaikystės pasaulį. Knyga pilna artumos, nesuteiktos meilės ir šilumos ilgesio.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 3. Rūta Šepetys „Nelengvu keliu“. Romanas pasakoja 17-metės merginos Džosės Morein istoriją. Veiksmas vyksta 1950 m. Naujajame Orleane. Džosė visais būdais stengiasi ištrūkti iš purvino miesto kvartalo. Tai intriguojanti istorija, kurioje pilna detektyvinių mįslių, meilės, gyvenimo kelio paieškos sunkumų. Kaip susiklosto merginos likimas, sužinosite perskaitę šį romaną.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 4. Lisa Genova „Ta pati Alisa“. Knygos herojė Alisa džiaugiasi gyvenimu ir karjera.Tačiau artėjant penkiasdešimtmečiui, moteris vis dažniau pasijunta išsiblaškiusi ir užmarši. Alisa išgirsta negailestingą diagnozę – jai Alzheimerio liga. Alisai į pagalbą ateina visa šeima, kuri yra didžiausia jos atrama. Tai pozityvi knyga, teigianti gyvenimo džiaugsmą bet kokiomis aplinkybėmis ir įkvepianti stiprybės sergantiems ir jų šeimos nariams.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.
 5. Gillian Flynn „Tamsumos“. Jei esate detektyvinių istorijų gerbėjas, šis romanas kaip tik Jums. Jame detektyviniai įvykiai pinami su psichologiniais veikėjų charakteriais. Libės motina ir dvi seserys nužudytos šeimos ūkyje. Dėl Libės liudijimo penkiolikametis jos brolis atsidūrė už grotų iki gyvos galvos. Po įvykio praėjus dvidešimčiai metų, mergina aiškinasi, ar iš tiesų brolis kaltas. Tai šiurpokas trileris su netikėta pabaiga.
  Knygą rasite portale ibiblioteka.lt.

•••••

Rekomenduoja Daiva Nevardauskienė, Panemunės padalinio vedėja:

Turime retą progą taip ilgai būdami namuose paskaityti ar pavartyti knygas, kurioms neturėjome laiko ar jos atrodė „storos ir nuobodžios“. Tačiau tie knygų aistruoliai, kurie jau perskaitė populiariasias Y.N. Harari knygas, tikriausiai pasakytų, kad istorinės knygos gali būti be galo įdomios, aktualios, įtraukiančios ir taip praplečiančios akiratį, kad net keičiasi skaitančiojo požiūris į žmoniją, kuri darė ir daro teigiamus ir neigiamus pokyčius ją supančiame pasaulyje. Perskaičius pirmąją knygą „Sapiens“, turėtų kilti noras ieškoti tęsinio – o kas gi toliau, kaip vystysis globalus pasaulis pasitelkęs dirbtinį intelektą, koks bus žmogus ateityje, ar imsis Dievo – kūrėjo ir visagalio – Homo Deus vaidmens? O kas vyksta šiuo metu, kai pasaulis kovoja su nauja pandemija? Kaip veikia perteklinė ir iškreipta informacija, kaip susigaudyti, kas tikra, o kur melas, kas tikrieji pasaulio lyderiai, kas teroristai ir begalė kitų įdomių ir bauginančių klausimų, į kuriuos ieškome atsakymų... Galbūt juos rasime trečiojoje autoriaus knygoje „21 pamoka XXI amžiui“. Tai štai šis išskirtinis trejetukas:

 1. Yuval Noah Harari „SAPIENS. Glausta žmonijos istorija“
 2. Yuval Noah Harari „Homo Deus“
 3. Yuval Noah Harari „21 pamoka XXI amžiui“
 4. „Pati svarbiausia knyga svarbiausiai vietai: 1000 neįtikėtinų faktų, kurie net nešautų į galvą“. Tos pačios temos pratęsimui dar rekomenduočiau trumpus pasiskaitymus apie stereotipus ir faktus, kuriuos laikėme nenuginčijamais, tačiau be galo nustebsite, kiek daug nežinote žinodami. 
 5. Svarbiausi žodžiai (sudarė Iris Seidenstricker). O kadangi galite daugiau pabūti su pačiu savimi, tai penktoji knyga tam tikrai tinkama, nes joje pasisemsite koncentruotos išminties.

Visas šias knygas rasite portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

•••••

Rekomenduoja Monika Straupytė, kultūrinės veiklos vadybininkė

 1. Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“. Knyga, kurią perskaityti, mano nuomone, verta kiekvienam. Tai istorija apie tikrąsias bendražmogiškas vertybes, mokanti tolerancijos, gerumo ir žvelgti į pasaulį plačiai atvertomis akimis bei širdimi.
 2. Erich Maria Remarque „Trys draugai“. Neabejotinai pati mylimiausia mano knyga. Stengiausi ją skaityti kuo lėčiau, kad šio malonumo užtektų ilgesniam laikui. Žaviuosi šio rašytojo sugebėjimu tekstą perteikti taip, jog atrodo matai ir jauti viską taip aiškiai, lyg pats ten būtum.
 3. Saulius Šaltenis „Riešutų duona“. Švelni, lyriška istorija apie pirmąją meilę, kelianti nostalgiją ir pačias geriausias emocijas. Skaičiau jau du kartus, galėčiau skaityti dar ir dar.
 4. Vincas Mykolaitis Putinas „Altorių šešėly“. Tikra lietuviška klasika ir dar be galo įdomi! Skaitant kažkuo priminė „Erškėčių paukščius“ ir buvo viena iš nedaugelio programinės literatūros knygų, kurias suskaičiau su didžiausiu malonumu. Kažkada kartosiu, pažadu.
 5. Jerome K. Jerome „Trise valtimi (neskaitant šuns)“. Prisidedu prie kolegių rekomendacijų. Be galo nuotaikinga knyga, skaitant šypsena veide nejučia atsiranda. Sėdint karantine pats tas ūpui pakelti ir pačiam „praplaukti“ ta upe.

Visas šias knygas rasite elektroninėje „Vyturio“ leidyklos bibliotekoje. Prisijungimo kodą galite gauti paskambinę tel. 8 617 80 480 darbo dienomis 9–17 val.

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Baltosios gulbės riteris web

Knygos „Baltosios gulbės riteris“ pristatymas

Kviečiame į Virginijos Skučaitės knygos „Baltosios gulbės riteris“ pristatymą, kuris vyks gegužės 20 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių ...
Gėlės

Rankdarbių klubo susitikimas

Gegužės 29 d. 13 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinyje, P. Lukšio g. 58, vyks rankdarbių klubo susitikimas: floristinė kompozicija. Daugiau informacijos +370 ...
galutinis_girstupio (1)

Žurnalo „Baltas kambarys“ 9-ojo numerio pristatymas

Gegužės 20 d. 17 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24, vyks žurnalo „Baltas kambarys“ 9-ojo numerio pristatymas. Dalyvaus žurnalo ...
birželis web

Filmas „Birželis, vasaros pradžia“

Tęsiame Lietuvos kino klasikos filmų ciklą ir kviečiame į filmo „Birželis, vasaros pradžia“ peržiūrą gegužės 21 d. 19 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės ...

Adresas: Laisvės al. 57
Tel. (8 37) 20 64 14
El. p. aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Mapu g. 18
Tel. (8 37) 22 04 61
El. p. menas@kaunas.mvb.lt

Adresas: V. Krėvės pr. 97A
Tel. (8 37) 31 32 18
El. p. vaikai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Veiverių g. 43
Tel. (8 37) 29 57 77
El. p. aleksotas@kaunas.mvb.lt

Adresas: Aušros g. 37
Tel. (8 37) 73 09 94
El. p. ausra@kaunas.mvb.lt

Adresas: Taikos pr. 113B
Tel. (8 37) 45 24 04
El. p. berzelis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 377
Tel. (8 37) 41 11 85
El. p. dainavapit@kaunas.mvb.lt

Adresas: Šiaurės pr. 95
Tel. (8 37) 38 69 72
El. p. eiguliai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Kovo 11-osios g. 24
Tel. (8 37) 45 74 65
El. p. girstupis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 226
Tel. (8 37) 31 41 99
El. p. kalnieciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Stulginskio g. 61
Tel. (8 37) 36 30 70
El. p. neris@kaunas.mvb.lt

Adresas: Marių g. 37
Tel. (8 37) 37 35 60
El. p. palemonas@kaunas.mvb.lt

Vedėja Daiva Nevardauskienė
Adresas: Vaidoto g. 115
Tel. (8 37) 34 62 98
El. p. panemune@kaunas.mvb.lt

Adresas: P. Lukšio g. 60
Tel. (8 37) 31 41 08
El. p. parko@kaunas.mvb.lt

Adresas: Ekskavatorininkų g. 8
Tel. (8 37) 37 02 23
El. p. petrasiunai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raudondvario pl. 230
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Sandėlių g. 7
Tel. (8 37) 74 01 67
El. p. sanciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Baltų pr. 51
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Tirkiliškių g. 51
Tel. (8 37) 39 21 43
El. p. tirkiliskes@kaunas.mvb.lt

Adresas: J. Borutos g. 23
Tel. (8 37) 43 60 19
El. p. vingyte@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raseinių g. 26
Tel. (8 37) 22 56 47
El. p. kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Romuvos g. 48
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Chodkevičių g. 6
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-05-20