Bibliotekos jaunimui

Projektas finansuojamas Europos sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis ir yra valstybinės reikšmės projektas.

„Bibliotekos jaunimui“ – tai inovatyvus, įdomus ir svarbiausia naudingas projektas Lietuvos jaunimui. Jo metu pirmą kartą bus vykdoma organizuota savanoriška praktika bibliotekose visoje Lietuvoje.

Ko mes siekiame šiuo projektu – suteikti sąlygas jaunimui atlikti kokybišką linksmą, įdomią ir suteikiančią konkrečių žinių ir įgūdžių praktiką. Praktikos metu nereiks atlikti nereikalingų ar pačių prasčiausių darbų, nes praktikantai taps neatsiejama bibliotekos komandos dalimi – organizuos parodas, renginius, stovyklas, ieškos rėmėjų, užsiims viešinimo plano sudarymu ir jo įgyvendinimu, visą laiką dirbs komandinį darbą bei atliks kitas užduotis, kurios padės įgyti darbo patirties, suprasti, kokią darbinę veiklą nori pasirinkti. Projekte bus naudojamos pačios naujausios technologijos – 3D spausdintuvai, kurių pagalba praktikantai kartu su vaikais kurs ir spausdins pasakų herojus, su aklaisiais – žymius architektūrinius ar gamtos objektus.

Tikslinis projekto dalyvis – jaunimas nuo 18 iki 29 m. (iš viso 510 asmenų), įgijęs pagrindinį, vidurinį, pirminį profesinį, aukštesnįjį arba aukštąjį išsilavinimą, tačiau šiuo metu nedirbantys ir nesimokantys formaliose studijose. Dalyviai iš kolegijos galėtų būti arba iškritę iš studijų studentai, arba baigiantys studentai (vasarai), bet nedirbantys.

Savanorystės/praktikos trukmė – 200 val. – apie 5 darbo savaitės.

Projekto nauda savanoriui/praktikantui:

  • Nemokami kursai, temomis: Komunikacija ir savęs pristatymas, karjeros planavimas, karjeros plano sudarymas, aš ir darbas – ko iš tavęs tikisi darbdavys, savanoriška veikla;
  • Sertifikatas, patvirtintas praktikantų apmokymuose įgytas žinias (40 akad. val.);
  • Savanorystės/praktikos pažymėjimas, patvirtantis darbinę praktiką (200 val.). Prie sertifikato išduodamas priedas su tiksliai įvardintomis įgytomis kompetencijomis pagal praktikoje atliktas užduotis. Taigi, šią patirtį galėsite įtraukti į savo CV;
  • Praktikos atlikimas žymiai padidins įsidarbinimo galimybę Jūsų norimame darbe Lietuvoje, o ypač užsienyje, kur savanorystė/praktika yra laikoma būtina patirtis jauno žmogaus gyvenime.

Projekto eiga pagal eiliškumą:

1. Mokymai profesiniams įgūdžiams lavinti (kiekvienam dalyviui). Temos – savanoriška veikla, komunikacija ir savęs pristatymas, karjeros planavimas, karjeros plano sudarymas, aš ir darbas – ko iš tavęs tikisi darbdavys, praktikos srities programos pristatymas. Trukmė – 40 akad. val. – 5 darbo dienos.

2. Savanorystė/praktika bibliotekoje pagal miesto bibliotekos pasirinktą veiklą (200 val. – 1,5 mėn). Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, jog Kauno mieste bus vykdomas „3D modeliavimas – pagalba akliesiems, silpnaregiams skaitytojams“.

3. Profesinio orientavimo kursai po savanorystės (100 asm.). Informavimas, asmeninis konsultavimas dėl profesijos pasirinkimo. Bus suteikiama informacija apie šiuolaikines, labiausiai mėgstamas ir kitas profesijas, mokymo procesą siekiant jas įgyti, darbo patrauklumą.

Kontaktai:

Akvilė Gerulskytė
Mokymo projektų vadovė / Project manager

VšĮ „Užsienio kalbų mokymo centras“ (UKMC)
K. Donelaičio g. 33-422, LT-44240 Kaunas
Tel./fax: 8 37 208 969
Mob.: 8  674 84 112
akvile@ukmc.lt
www.ukmc.lt/savanoryste

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-12-05