Susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu

2017-06-12

Birželio 21 d. 17.30 val. Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje, Laisvės al. 57, vyks susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu ir jo knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ pristatymas. Tel. (8 37) 22 23 57. 

Ar žinote, kada iš meilės apkursta kurtiniai, pradeda loti stirnos, stenėti briedžiai, baubti elniai, raugėti danieliai? O kada staugia vilkai, viauksi lapės, kleketuoja ereliai, žvygauja šernai, mušasi gaidukai, šoka gervės, gieda juodieji strazdai? Kokiu greičiu reikia slinkti prie maurojančio elnio arba rėkiančios gervės? O kokie drakonai ir zebriukai gyvena mūsų ežeruose? Kas yra geriausi žvejai? Kada dangus sušvinta sidabru, Paukščių Taką skrodžia perseidai ar pasirodo Šiaurės pašvaistė? O gal dar nematėte kvapą gniaužiančių paukščių migracijų? Tuomet šis Mariaus Čepulio Lietuvos gamtos metraštis, pagardintas tikromis nutrūktgalviškomis istorijomis, kaip tik Jums.

Apie šį nutrūktgalvišką gamtos žmogų ir jo nuotykius su fotoaparatu tykant laukinių gyvūnų jau seniai sklando legendos, tačiau žinia apie būsimą knygą smalsumą sužadino ne vienam fotografijos ir Lietuvos gamtos mylėtojui. Ir ko tik stebėdamas gamtą per fotoobjektyvą knygos autorius nepatyrė: ištisas valandas mirko lediniame vandenyje, basomis sliūkino pas šernus, kiurksojo pelkėtoje baloje apsuptas vėžlių, iki kaklo paniręs braidė paskui retąjį mažąjį baublį, atrado lietuviškuosius zebriukus ir ledynmetį, su vienais apatiniais klampojo pas gerves, nuo įsiaudrinusio elnio vos sveiką kailį išnešė, o jau kiek uodų, briedmusių ir erkių prišėrė, vienas Dievas težino, ir, žinoma, M. Čepulis.

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų aptarnavimo skyriuje, Laisvės al. 57 birželio 21 d. 17.30 val. vyks susitikimas su charizmatiškuoju Lietuvos gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. Įdomiausias nuotraukas lydės netikėčiausios istorijos, o ekrane suksis kai kas nematyto – video įrašai iš foto misijų!

Susitikimas su Mariumi Čepuliu

Grįžti atgal